Degustacje komentowane

Podczas prezentacji komentowanej poruszane są następujące tematy:
• typy i style win
• główne szczepy winogron – czerwone i białe wina – szczepy, regiony, charakterystyka
• zapachy i smaki win – degustacja
• regiony produkcji wina, co to jest “Nowy Świat” i “Stary Świat” i czym się charakteryzują;
• jak czytać etykiety z winem;
• jak wybrać odpowiednie wino do różnych okoliczności i potraw.
Prezentacje są przygotowywane indywidualnie w zależności od potrzeb Klientów. Każda z degustacji ma swój niepowtarzalny charakter – tematyka prezentacji ustalana jest bezpośrednio z zainteresowanymi i prowadzona jest zawsze według indywidualnych ustaleń z Klientem. Degustacje mogą być organizowane w miejscu wskazanym przez Klienta (np. w siedzibie firmy) lub w którejś z partnerskich restauracji.

Kurs Wiedzy o Winie

Winoland przygotował także dla swoich klientów możliwość podniesienia wiedzy o winie poprzez szkolenia. Obejmują one swoim zakresem wiedzę teoretyczną jak również i część praktyczną. Ten swoisty warsztat winiarski ma na celu przybliżenie uczestnikom świat wina i jego tajniki. Przeprowadzana na takim kursie degustacja kilkunastu rodzajów win, poparta materiałami teoretycznymi sprawia, że uczestnicy nabywają początkową wiedzę winiarską.

Szkolenia

Dla naszych Partnerów biznesowych, Winoland prowadzi szkolenia, o programie przystosowanym do specyfiki i potrzeb branży gastronomicznej. W zależności od wymagań obejmują one niezbędne do wykonywania zawodu podstawowe informacje z zakresu wiedzy fachowej o winie wzbogacone o informacje na temat producentów i ich win. Dodatkowo wspieramy naszych Partnerów szkoleniami z zakresu ogólnej wiedzy kelnerskiej jak również proponujemy profesjonalne szkolenia kulinarne prowadzone przez certyfikowanych szefów kuchni mających długoletnie doświadczenie. Szkolenia bezpośrednio wpływają na poprawę jakości obsługi gości i wzrost ich satysfakcji, przez co stanowią niezbędny element każdego planu podnoszenia kwalifikacji personelu.