Wina ze świata

Poznaj wina z Nowej Zelandii!

wina z nowej zelandii

Historia importu win z Nowej Zelandii ma długie korzenie, sięgające lat 90. XX wieku. Właśnie wtedy pojawiły się na rynku i zyskały uznanie wielu konsumentów. Ich niezwykły smak nadaje im uniwersalność, dzięki czemu świetnie nadają się na prezent. Zasmakują każdemu, kto zasiądzie do stołu, na którym postawiona jest Nowozelandzka butelka. Ale w czym tkwi tajemnica tego smaku? Co wpływa na ich charakter i świetną jakość?

Nowa Zelandia – geograficznie pod kątem wina

Nowa Zelandia jest wyspą oddaloną o 1900 km wypełnionych słonymi wodami oceanu. Północna jej część jest ciepła, jednak im dalej na południe tym temperatury odczuwalnie spadają. Uprawy winorośli zlokalizowane są na równinach i niskich pagórkach, w typowo morskim klimacie. Właśnie z tego klimatu wynika ich magia. W dzień uprawy mają odpowiednie nasłonecznienie, zaś noce są zimne. Klimat pozwala na długi okres wegetacyjny, dzięki czemu owoce zawierają wysoki poziom cukru, a ich dojrzałość jest idealna. To sprawia, że wino Nowozelandzkie wiele zawdzięcza położeniu miejsca, z którego się wywodzi.

Jakie rodzaje wina są produkowane w Nowej Zelandii?

Nowozelandzkie winnice wytwarzają wina różnego rodzaju. Najpopularniejszym gatunkiem jest Sauvignon Blanc. Charakteryzuje się on ponadprzeciętnym aromatem i równie mocnym smakiem, w którym wyczuwalne są owoce passiflory. Chardonnay to druga pod względem popularności odmiana. To wino z Nowej Zelandii daje się poznać po cytrusowym smaku połączonym z owocami tropikalnymi, do tego doskonale wkomponowano nutkę tostów i przypraw korzennych. Dla miłośników mieszanek owocowych najlepszym wyborem będzie Pinnot Noir, jest on doznaniem dla podniebienia, które zostanie zapamiętane na długo. To trzy najpopularniejsze wina Nowozelandzkie. Każde charakteryzuje się czymś innym, nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie potrafią zachwycić.

Najlepsze wina z Nowej Zelandii tylko u nas

Nasz sklep internetowy zapewnia bogaty wybór win Nowozelandzkich. Dzięki doświadczeniu w dziedzinie wina wyselekcjonowaliśmy dla Państwa najlepsze okazy dostępne na rynku. Ciężko jest nam polecić pojedynczą butelkę wina Nowozelandzkiego, ponieważ każde jest świetne. Proponujemy urządzić degustację. Zapewni to Państwu niesamowite doznania smakowe. Faktem jest, że każdy lubuje się w innych smakach. Degustacja pozwoli wyłonić ulubiony, a przy tym zabierze Państwa na małą wycieczkę, podczas której poznają Państwo mapę Nowej Zelandii pod kątem ulubionego trunku. Może to być świetna zabawa na sobotni wieczór.

Wina z Nowej Zelandii są świetnym rozwiązaniem jako prezent z okazji rocznicy, urodzin, awansu w pracy. Świetnie też komponują się na rodzinnych spotkaniach. Ich uniwersalność stanowi jeden z głównych atutów.

Dodaj komentarz