Tierra Alta - Chile

 

 

Winnica Vinedos Terranoble powstała w 1993 r. w regionie Valle del Maule słynącym z największej produkcji wina w Chile. Założycielem był Mr. Jorge Elgueta. Pierwsze zbiory zostały dokonane juz w 1994 r. a wyprodukowane wina zyskały uznanie na arenie miedzynarodowej.

W 2006 roku dzięki połączonym siłom rodziny Elgueta i Mr. Wolf von Appen, winnica została uznana za jedną z najlepszych w Chile jak również i na świecie, wysyłając wina w każdy zakątek świata. Dzisiaj winnica Terranoble uprawia winorośla na przeszło 350 hektarach usytuowanych pomiędzy dolinami Colchagua, Maule i Casablanca, osiągając przez to położenie, najlepsze winogrona do produkcji wina.

Wina z Chile to efekt działania geograficznych i klimatycznych czynników powstałych dzieki wiatrowi wiejącemu z północnych obszarów pustyni Atakama, południowemu, zimnemu prądowi powietrznemu z Patagonii, sąsiedztwu łańcucha Andów na wschodzie i wspaniałej bryzie z nad Pacyfiku od zachodu. Te warunki wpływają na wyjątkowość win Tierra Alta produkowanych przez winnicę Vinedos Tierranoble.

 


Lenique - Francja


Winnica powstała w XVIII w. w miejscowości Pierry za panowania króla Ludwika XV i od

tamtego czasu należy do rodziny Lenique.  W 1768 roku Alexandre Lenique stworzył pierwszego szampana. W roku 1960 Michel Lenique stworzył własną markę, którą przekazał swojemu zięciowi Bertrand Robinet.

Winnica Michel Lenique znajduje się w samym sercu Champagne. Powierzchnia jej obejmuje 9 hektarów i 57 arów: 5 hektarów 66 arów zajmuje uprawa szczepu Chardonnay, 3 hektary i 12 arów to Pinot Meunier a 75 arów zajmuje Pinot Noir. Poprzez właściwe łączenie tych odmian winorośli powstają doskonałe szampany pełne harmonii, delikatności i finezji.

 

 


Lopez Cristobal - Hiszpania

 

Lopez CristobalLópez Cristóbal to młoda hiszpańska winiarnia z rejonu Ribera del Duero, założona w 1994 roku w pobliżu wioski Roa del Duero. Zgodnie z polityką właścicieli, dla zapewnienia najwyższej jakości, zbiory utrzymywane są na bardzo niskim poziomie, w wyniku czego również całkowita produkcja winnicy jest niska. Dzięki temu winiarnia ma charakter wyjątkowego butiku, a jej wysokiej jakości produkty są bardzo ekskluzywne. Ta relatywnie nowa winiarnia od samego początku wyznacza wysokie standardy, a jej wina stanowią ciekawą propozycję nie tylko dla amatorów produktów z Ribera del Duero.


Linton Park Wines - RPA

POczątki winnicy sięgają roku 1699, gdy gospodarstwo rolne o nazwie Snake River zostało podarowane przez tamtejszego gubernatora Przylądka Dobrej Nadziei Hugentowi Louis Fourie.

Położenie winnicy na stokach gór Groenberg na wysykości 500 m.n.p., a w związku z tym unikalny klimat i terrior tego miejsca, pozwala na uprawianie wspaniałych różnorodnych odmian winogron. Specyficzny mikroklimat, gdzie suma opadów jest wyższa, gleby bogatsze, a temperatura w lecie bardziej umiarkowana, pozwala towrzyć bardzo wyszukane wina.

 


Vallformosa - Hiszpania

Vallformosa założona w 1856 roku w Vilobi Penedes jest w 100% rodzinną winnicą, która teraz zarządzana jest przez piąte pokolenie rodziny Domenech.

Obecnie jest właścicielem kilku winnic w Hiszpanii, produkujących wina oraz wina musujące (Cava) z czterech hiszpańskich regionów pochodzenia (Pened

es, Cava, Katalonia i Rioja). Sukces strategii firmy świadczy o jej wartości eksportu i jej wielkiej renomie międzynarodowej.

 


Vigneti Radica - Włochy

Winnica która jest całkowicie zintegrowana z krajobrazem regionu, którym celem było połączenie tradycji z nowoczesną technologią biorąc pod uwagę ekologiczne podejście. Zakładając, iż podejście tak bardzo zgodne z naturą spowoduje, że wina produkowane przez Vigneti Radica będą miały w sobie najlepsze cechy regionu Abruzji.

 


La Grande Barde - Francja

Château La Grande Barde w Montagne Saint Emilion jest to bardzo stary obiekt usytuowany w centrum miejscowości Montagne. Chateau Haut Saint Georges jest jednym z najlepszych osiedli z apelacji Saint Georges - Saint Emilion. W 1995 roku majątki zostały nabyte przez belgijską rodzinę, VAN DER Kelen, dla la SA Co.Br.Ha (Haacht), który postawił na rozwój tego sławnego obiektu. Zamek ten do dziś jest starożytnym majątkiem miasta, ale dzięki inwestycją właścieciela, powstała ultranowoczesna piwnica do fermentacji, a także piwnica do dojrzewania wyprodukowanego wina. Winnica znajduje się na słonecznym wzgórzu i daje mocne wino, z wielkim smakiem i aromatem. Wina produkowane przez Haacht są wyjątkowo subtelne i intensywne.


Serwis przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat ?